İletişim


EMA BİLGİSAYAR
FİXEA


Perpa Ticaret Merkezi K:12 No:2085 B blok Okmeydanı İSTANBUL

0212 221 02 74 
0212 221 02 94Yorumlar

  1. İyi günler, Asus N550jk sahibiyim ve çok enteresan bir sorun yaşıyorum. Kaç yıldır güzelce kullandığımız, ağır oyun vs oynamadığımız, hatta genelde ofis işleri için kullandığımız bilgisayarın önceki gün Windows Başlat Menüsü arızası nedeniyle, yeni Windows 10 yüklemesi yaptım. Üzerine de Office yükleyip hiç aktivasyon vs programı kurmadan bir süre kullandım. Hatta akşam HDMI takarak televizyondan film izledik. Bu arada üzerinde Samsung Evo 250 GB SSD takılıydı. (Önceden takmıştım). Sonraki gün, Power düğmesine bastığımda siyah ekranda, bilgisayarınızda başlangıç diski yoktur uyarısı çıktı. Sonrasında BIOS ayarlarında problem var sanırım diyerek F2 ile BIOS ekranına girdim. BIOS ekranında Boot açılış sıralamasında CD DVD'nin üzerine SSD'yi çektim. Bu arada hatırlayamadığım bir tik vardı o ekranda (jump vs gibi bir şeydi..) onu tıkladım. (Hızlı açılış sanırım diye düşünerek??)). Sonra F10 ile Save and Exit yaptım. BIOS kitlendi gibi kalakaldı. Güç düğmesinden kapattım. Bir daha açtım "siyah ekran" (pil şarj ışığı çalışıyor, klavye ışığı bir kerelik yanıyor sönüyor, fanlar çalışıyor)... Saatlerce uğraştım yine siyah ekran... F2'ye basarak güç düğmesi, Del'e basarak güç düğmesi, içini açıp pili çıkararak güç düğmesi, çeşitli F tuşlarına basarak açılışı denemesi, CMOS pilini sökerek bir gece bekleyerek güç tuşuna basılı bir şekilde bekledim, yine siyah ekran. USB takıyorum, Flash diskin ışığı bile yanmıyor. Ramlerin yerini değiştim. teker teker farklı slotlarda denedim. Harddisklerin hepsini söktüm çalıştırdım yine siyah ekran. HDMI ile televizyona taktım. Tık yok..! DVD sürücüsünü taktım ışığı yanıyor. Kapağı açıyor ama elimde DVD yok. Okuyacak mı muamma. Motherboard yakacak bir şey yapmadım. BIOS bozacak bir şey de yapmadım.
    Araştırmalarımda ASUS laptop Bios yazılım sorunlarının sık olduğu, ekran kartı sanılan şeylerin genelde Bios sorunu olduğu yazıyordu ve söyleniyordu.
    Ben nerede hata yaptım ve ne yapmalıyım. Küçük şehir burası bilgisayar tamircisi sıkıntım da var. Balıkesir'den yazıyorum. Şimdiden teşekkürler

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hometech açılmıyor, hometech notebook açılmıyor, hometech alfa 110a açılmıyor

laptop kısa devre yaptı açılmıyor